,
Message sent from:

Who's Who

Senior Leadership Team

Mr Lee Mason-Ellis - Education Trust Leader
Mrs Anne Slade - Chief Operating Officer
Regional Director- Louise Lynch
Chair of Governors- James Collins
 

Miss Louise Lynch - Executive Headteacher
Miss Rebecca Umney - Deputy Headteacher
Mr Paul Arnold - Assistant Headteacher
Miss Kimberley Snow - Assistant Headteacher and Inclusion Lead

Office / Support Staff / Facilities

Ms Lorrayne Sanders - Business Manager
Miss Lisa Scott - Finance Assistant
Miss Sam Ridout - Admin and Attendance Assistant
Mr Lee Coleman  - Premises Manager
Mr Peter Cowley - Premises Assistant
Mrs Sharon Samuels - Pupil & Family Support Worker, Nurture Leader
Mrs Victoria Martin - Out of School Activities Leader (Breakfast Club Provision)
Mrs Beverley Hannen - Out of School Activities (Breakfast Club Provision), Playleader 
Mr Jon Ridout - Playleader 

Teachers

Year 3 - Attenborough - Miss Claire Stephens / Miss Bocaj
Year 3 - Mercury - Mrs Marni Hughes
Year 3 - Singh - Miss Kerry Cooke
Year 4 - Henry - Ms Georgina Daly
Year 4 - Brunel - Miss Michaela Lloyd
Year 4 - Asher-Smith - Mr Paul Arnold
Year 5 - Agard - Miss Zoe Cowan
Year 5 - Darwin - Miss Harleen Soor 
Year 5 - Hawking - Miss Beth Carr                             
Year 6 - Chaplin - Miss Emma Shinn
Year 6 - Turing - Mr Andrew Thompson
Year 6 - Zephaniah - Mrs Karmen Harrison
P.E. Instructor - Mr Matthew Griffin
PPA / Computing Teacher - Mr Colin Ross
Intervention Teacher Y6 - Mrs Georgina Read
Intervention Teacher Y6- Mrs Gill Kent

Teaching Assistants

Mrs Lindita Bocaj (HLTA)
Mrs Manjit Malhi (HLTA)
Mrs Georgina Essex                                                
Mrs Nawal Amin                                                          
Miss Jackie Wentworth                                             
Mrs Joanne Heffernan                                                                                                 
Ms Vicci Martin
Mrs Manjit Bhachu  
Mrs Sue Holdstock (Nurture)